مجموعه آل محمد

شنبه  09  فروردین
1393-07-17
شهيد حميدرضا جعفري نژاد
سالروز شهادت شهید بزرگوار حميدرضا جعفري نژاد را گرامی میداریم.

تاریخ تولد:1348

تاریخ شهادت:1365

جمله معروف امام خمینی در مورد شهید فهمیده که فرمودند:(( رهبر ما آن نوجوان 13 ساله ای است که........................... ))

مصادیق دیگری را نیز یافت که یکی از این نمونه ها شهید جعفری نژاد بود. واقعا با هیچ معیاری نمی توان عشق به شهادت را سنجید. چگونه می توان تصور کرد که یک نوجوان به این حد از بینش رسیده باشد که تمام لذائذ زندگی مادی را فدای سعادت اخروی نماید. طبیعتا وقتی چنین حدی را در تفکرش یافته باشد بی شک او رهبر است و راهنما و ما باید پیرو باشیم وهمراه.

شهید حمید رضا جعفری نژاد در سال 1348 در یک خانواده مذهبی در یکی از محله های نارمک چشم به جهان گشود. از همان دوران کودکی ,علاقه وافری به اهل بیت عصمت وطهارت و مخصوصا اباعبدالله الحسین داشت و در مجالس و محافل عزاداری اهل بیت فعالانه شرکت می نمود از هفت سالگی به فراگیری قرآن پرداخت و در مدت کوتاهی یکی از بهترین قاریان قرآن گردید. در مراسم دعای توسل همواره شرکت می جست و آنقدر ناله می کرد که بی تاب بر زمین می افتاد با شروع انقلاب اسلامی و علیرغم سن کمی که داشت شبها در مساجد سپهسالار و موسی بن جعفر تا صبح به صورت داوطلبانه پاسداری می داد و با تشکیل بسیج تقاضای عضویت در آن را داشت که به علت محدودیت سنی مانع می شد تا این که بالاخره و با تلاش زیاد عضوگردید.

کم کم به عنوان مسئول عقیدتی  ,معرفی شده ماهی دوبار نیز به نگهبانی در جماران می پرداخت در سال 62 هنگامی که هنوز به سن 13 سال نرسیده بود آمادگی خود را برای رفتن به جبهه اعلام داشت که به علت صغر سن پذیرفته نشد , چندین بار مخفیانه خود را به جبهه فرستاد که او را بازگرداندند.

تا این که در سال 64 با تغییراتی که در شناسنامه اش بوجود آورد موفق گردیدبرای اعزام ثبت نام نمایدو به این ترتیب عازم دزفول گردید و پس از دیدن دوره های مختلف و تمرین آبی – خاکی در شب 13/2/65 در جبهه فکه راهی خط مقدم شد و در آنجا در عملیاتی سنگین متهوارنه و انجام مبارزه ای دلیرانه سرانجام شربت شهادت نوشید و روح بیقرارش در جوار حضرت حق قرار یافت. پیکر مطهرش در حالیکه 20 روز از مفقود شدنش می گذشت بدست آمد که همچون مولایش حسین (ع) بدون سر بود و در بهشت زهرا در قطعه 53 ردیف 5 در بستر خاک آرمید.

یادش همواره در قلبمان جاودانه است. 

نظر شما