مجموعه آل محمد

چهارشنبه  30  بهمن
1393-07-17
شهيد سيد محمدرضا كوشكي
سالروز شهادت شهید بزرگوار سيد محمدرضا كوشكي را گرامی میداریم.

تاریخ تولد:1342

تاریخ شهادت:1362

 

شهید محمد رضا کوشکی در سال 1342 در خانواده ای مستضعف بدنیا آمده و پس از طی دوره ابتدایی و راهنمایی در رشته مکانیک به ادامه تحصیل پرداخت. از زمانی که امام عزیز وارد ایران شد,  شدیدا به فعالیت و مبارزه مشغول گردید در تمام تظاهرات قبل از پیروزی انقلاب ,  شرکتی فعال داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بسیج مساجد سپهسالار حسین(ع) و آل محمد (ص) به فعالیت پرداخت اکثر شب های سه شنبه را جهت دعا به جمکران می رفت و نمازهای جمعه را ترک نمی کرد در افشاء چهره پلید بنی صدر خائن فعالانه شرکت داشت و در یکی از مسافرتهائی که بنی صدر به مشهد داشت,  شهید کوشکی با یک چمدان اعلامیه افشاگری به مشهد رفت و اعلامیه ها را پخش نمود. درگیری با منافقین از دیگر اقدامات او بود و چندین بار توسط آن ها مورد تهدید واقع شد.

از دیگر خصوصیات اخلاقی این شهید ,   این بود که هر وقت صحبت می کرد به چشمان شخص مقابل خود نمی نگریست , در سلام پیشقدم بود و هر زمان لباس نو می خرید یا پولی دریافت می کرد آنرا به نیازمندان می بخشید و مطلب را برای هیچکس بازگو نمی کرد نسبت به جبهه علاقه خاصی داشت و حضور در آنرا به هر کاری ترجیح میداد,  همین اواخر بود که چند ارگان از او دعوت به همکاری نمودند و وی تنها به یکی از آن ها که هیئت بازسازی استخدامی کشور بود پاسخ مثبت داد. که در اینجا نیز بیش از یک هفته نتوانست طاقت بیاورد و به جبهه رفت.

این شهید عزیز, در سه عملیات مهم در دوران جنگ تحمیلی شرکت داشت که عبارت بودند از فتح المبین,  والفجر مقدماتی و والفجر2 که در عملیات والفجر2 پس از فتح تپه های حمزه سیدالشهداء به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

 

                                                                                                                         یادش گرامی

نظر شما