مجموعه آل محمد

شنبه  09  فروردین
1393-07-24
شهيد ناصر عبادي
سالروز شهادت شهید بزرگوار ناصر عبادي را گرامی میداریم.

زندگینامه شهید محمد رضا (ناصر) عبادی

تاریخ تولد : 1342/1/12

تاریخ شهادت : 1364/12/19

 

در صبحگاه روز دوازدهم فروردین ماه سال 1342 در خانواده ای مذهبی در تهران فرزندی دیده به جهان گشود. پدرشان آقای ماشاءاله نام محمد رضا را برایش انتخاب نمودند و با مادرش قرار گذاشتند که در منزل او را ناصر صدا کنند. روزها سپری شدند تا این جوانه ی تازه رسته به نهالی زیبا مبدل شد. نام او را در مدرسه ی انتصاریه نوشتند، آنگاه دوران راهنمایی را در مدرسه ی راهنمایی انوری گذراندند سپس در رشته ی ریاضی در دبیرستان دارالفنون ادامه ی تحصیل دادند. ایشان همراه با تحصیل، علاقه ی خاصی به کارهای مذهبی و مسائل دینی و نیز ورزش نشان می دادند. از همان اوان کودکی به خواندن قرآن و رفتن به مسجد علاقه نشان می دادند و به امام راحل عشق می ورزیدند. به همین علت پس از پیروزی انقلاب در بسیج مساجد کاشانی و لاهیجانی شرکت نمودند و در مسابقات حفظ قرآن کریم و نیز کلاسهای ورزش رزمی حضور می یافتند. با شروع جنگ تحمیلی و هنگامی که 17 سال داشتند با اجازه ی پدر و مادر و بطور داوطلبانه به خدمت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمدند و از آن پس بارها و بدفعات در جبهه های نور علیه ظلمت فعالانه شرکت نمودند.

در اعمال و رفتارشان همواره اخلاص، متجلی بود و خود را وقف اسلام و قران نموده بودند. حضورشان در بسیج مسجد آل محمد و قابلیتهایی که از خود نشان دادند باعث گردید ایشان مسئول آموزش نظامی این پایگاه بشوند و گسترش دامنه ی این حرکت موجب پذیرش مسئولیت آموزش نظامی پایگاه شهید بهشتی گردید. در اینجا بود که تمام سعی  و تلاششان را بکار بردند تا سلحشور مردانی را برای عرصه ی مبارزه تربیت نمایند و خودشان نیز به همراه آنان در عملیات های مختلف شرکت نمایند.

بالاخره این پاسدار رشید و دلاور ایران اسلامی از طریق سپاه یکم ثارا... به جبهه اعزام شدند و سرانجام در تاریخ      19/ 12/ 64  در منطقه فاو در عملیات والفجر 8 با رمز یا زهرا (س) بدرجه رفیع شهادت نائل گردید هر چند که جسم او در میان ما نیست اما روح پر از صفا و صمیمیتش و منش توام با اخلاص و بردباریش در کنارمان همواره احساس می شود . از این روست که معتقدیم شهدا زنده اند و شاهد، هر چند که با چشم سر قابل رویت نباشند.

خداوند روح این عزیز را با ارواح طیبه ی اهل بیت عصمت و طهارت محشور گرداند و در آخرت از شفاعت ایشان برخوردار گرداند. پیکر مطهر این یاور خمینی(ره) اینک در بهشت زهرا قطعه 53 ، ردیف 105 ، شماره ی 3 آرمیده است. در اینجا خوب است یادی هم از محمد عبادی اخوی کوچکتر این شهید بشود که ایشان هم از بچه های مسجد ما بودند و 10 ماه قبل از شهادت اخوی شهیدشان در حالیکه هنوز به سن بلوغ نرسیده بود در یک حادثه اتومبیل به رحمت خدا رفتند.

روحش شاد

 

 

نظر شما