مجموعه آل محمد

شنبه  09  فروردین
1393-07-26
شهید مهدی احمدیان
سالروز شهادت شهید بزرگوار مهدی احمدیان را گرامی میداریم.

زندگینامه شهید مهدی احمدیان

تاریخ تولد : نیمه شعبان 1340

تاریخ شهادت : 1365/2/4

وجود زمینه ی مذهبی در خانواده می تواند موجب تربیت فرزندانی گردد که سربازانی سلحشور در دفاع از اسلام عزیز باشند . بی شک خانواده ی شهید مهدی احمدیان نیز اینگونه بود . پدر بزرگوار این شهید بنام حاجی خان مقدمات فراگیری احکام اسلامی و تلاوت قرآن را برای فرزندشان فراهم نمودند و مادرشان در دامان پاک و پر مهر خود، او را پروریدند. علاقه ی زیاد این کودک به احکام اسلامی و یادگیری قرآن سبب گردید به سرعت پیشرفت نماید و معلم قرآن شان او را تشویق به رفتن به حوزه ی علمیه ی قم نمودند . در تمام جریانات انقلاب، بلااستثناء و بدون احساس خستگی شرکت می نمودند. و از آنجا که نمی خواستند غرور، ایشان را بگیرد ، اقداماتشان را برای هیچکس بازگو نمی نمودند. حضور در حوزه ی علمیه قم بعنوان کانون مبارزات ، از ایشان، طلبه ای سلحشور ساخت. سال 60 ، سال تشکیل خانواده برای این شهید بود و چه سعادتی نصیب گردید که عاقد ، آیت اله شهید بهشتی بودند و شخصا ، برای این مراسم ساده شیرینی تهیه کردند. شهید احمدیان در امور فرهنگی ، در بسیج مسجد سپهسالار نیز فعالیت می کردند و ماموریتهائی در حفاظت از شخصیتها بعهده می گرفتند . در یکی از این ماموریتها

که حفاظت از جناب آقای خامنه ای را بر عهده داشتند ، توسط منافقین مورد حمله قرار گرفتند که منجر به شهادت یکی از دوستان ایشان به نام شهید حسین نصرتی و مجروح شدن شهید احمدیان گردید.

پس از بهبودی مجددا راهی قم شدند و به تحصیل در حوزه ادامه دادند و به عنوان مسئوول شعبه تحقیقات دادسرای شهرستان قم به کار پرداختند که تواضع ایشان و مهربانی هایشان همه را مجذوب نموده بود. علیرغم پذیرش این مسئوولیت بارها در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت نمودند تا سرانجام پس از اعزام از طریق بسیج حضرت امیرالمومنین قم در عملیاتی با نام یا مهدی صاحب زمان (عج) در تاریخ 65/2/4 در جزیره ی مجنون به شهادت رسیدند . جالب این است که این شهید در نیمه شعبان متولد شدند، در نیمه شعبان ازدواج نمودند و در نیمه شعبان به شهادت رسیدند. بگفته همسر ایشان ، یکی از دعاهائی که همواره تکرار می کردند این بود (( اللهم ارزقنا توفیق الشهادت  فی سبیلک)) که سرانجام مستجاب گردید. خداوند او را در زمره ی سربازان امام زمان (عج) قرار دهد و روح پاکش را با ارواح طیبه ی اهل بیت محشور گرداند . پیکر مطهر این شهید در گلزار بهشت زهرا قطعه ی 53 ردیف 3 مدفون است.

نظر شما