مجموعه آل محمد

چهارشنبه  30  بهمن
1393-07-26
 شهید محمد میرحسنی
سالروز شهادت شهید بزرگوار محمد میرحسنی را گرامی میداریم.

زندگینامه ی شهید محمد میرحسنی

تاریخ تولد : 1342

تاریخ شهادت : 1362/12/19

شهید محمد میر حسنی برخاسته از استان شهید پرور خراسان بودند استانی که مدفن گوهری گرانبها از خاندان عصمت و طهارت است. ایشان در روستای گازار واقع در حومه بیرجند متولد شدند . پدرشان محمد ابراهیم نام داشت در سال 1346 بود که این شهید بزرگوار بهمراه خانواده به تهران آمدند. دوره ی ابتدائی را در مدرسه ی پیمان (شهید مدبر) پشت سر گذاشتند و پس از طی دوره ی راهنمائی وارد هنرستان انقلاب اسلامی گردیدند . در طول دوران تحصیل ، تمام معلمین از درس و اخلاق ایشان رضایت کامل داشتند . با ورودشان به هنرستان عملا وارد جریانات انقلاب شدند و از جمله فعالیتهایشان پخش اعلامیه و نوارهای امام خمینی (ره) بود.

شیفتگی بی حد او به امام سبب گردید که هنگام تشکیل نیروهای مردمی به عضویت بسیج در آیند و مسئوولیت آموزش  اسلحه در مسجد سپهسالار حسین (ع) را بعهده بگیرند. با شروع جنگ تحمیلی به جبهه اعزام شدند ضمن اینکه در اواخر دوران ریاست جمهوری بنی صدر و هنگامی که چهره ی پلید این مزدور استعمار روشن شد درگیرهای بسیاری با منافقین داشتند و در افشای چندین خانه ی تیمی شرکتی فعال نمودند . بطور خلاصه 7 بار به افتخار حضور در جبهه و رزم در صف سربازان اسلام نائل گردیدند و در این مدت 3 بر مجروح شدند پس از سومین بار حضورشان در جبهه بود که یکی از دوستان بسیار عزیزشان بنام محمدرضا کوشکی به شهادت رسید و این حادثه عزم او را برای مبارزه با دشمن راسخ تر نمود. این شهید گرانقدر در عملیاتهای فتح المبین آزادی خرمشهر ، والفجر مقدماتی ، والفجر 2 و والفجر 4 و در نهایت در عملیات خیبر با رمز یا رسول الله در جزیره ی مجنون ، آنجا که میعادگاه عاشقان واقعی الله بود در جریان یک پاتک سنگین دشمن ، در تاریخ 62/12/19در اثر بمب شیمیائی و اصابت ترکش به لقاء پروردگار نائل گردیدند.

مدفن این شهید عزیز در بهشت زهرا قطعه 27 ردیف 19 شماره 37 است .

با خون پاکش میثاق می بندیم که همواره از ارزشهایی که او به خاطرشان جان خود را نثار کرد پاسداری کرده و برای استقرار آنها در جامعه اسلامی مان بکوشیم.

 

نظرات

1393-11-27 20:51
باسلام
خيلي ممنون من از اين شهيد بزگوار هيچ عكس نداشتم

نظر شما