مجموعه آل محمد

شنبه  09  فروردین
1393-07-27
شهید ابراهیم ابراهیمیان
سالروز شهادت شهید بزرگوار ابراهیم ابراهیمیان را گرامی میداریم.

زندگینامه شهید ابراهیم ابراهیمیان

تاریخ تولد : 1344

تاریخ شهادت : 63/12/24

برادر ابراهیم ابراهیمیان فرزند آقای صاحبعلی  ابراهیمیان در سال 1344 متولد شدند . ایشان یکی از بیشمار برادرانی است که تنها سرمایه ی خویش را که جانش بود در راه رضای ا... ایثار کرد.

او در خانواده ای متوسط بدنیا آمد و با شیر پاک مادرش پرورده شد و پای در راه پاک شهدای راه حق و آزادی گذارد . او در تمام دوران عمرش ساکت و بیشتر اوقات خویش را در خلوتکده عشق ا... می گذرانید. او در بعضی اوقات خود را در انباری کوچک منزل محبوس می نمود و به احوال خویش رسیدگی می کرد.

در ایام سال به تحصیل علم مشغول بود و کمتر اتفاق می افتاد که از پدرش یا دیگر افراد خانواده پول قبول کند و با همان مقدار پولی که در سه ماه تعطیلات تابستان پس انداز می کرد ، امورات شخصی خویش را تامین می کرد.

این شهید گرانقدر از طریق پایگاه شهید بهشتی در قالب لشکر حضرت رسول (ص) به جنوب اعزام شد و سه سال قبل از شهادتش را در دانشگاه عشق و ایثار و در دیار عشاق ا... بسر برد. هر از چند گاهی هم که به مرخصی می آمد کمتر در خانه می ماند و شبها را در مسجد صبح می کرد.

شبی ا زشبها که به مرخصی آمده بود پدر بزرگوارش تشک ضخیمی را برای او پهن می کند و می گوید خستگی جبهه را روی آن در بیاورد ولی او که در تمامی دوران زندگیش به تزکیه نفس پرداخته بود پس از اندک زمانی که روی تشک     می خوابد برخاسته و می گوید: (( که نمی توانم آن را تحمل نمایم چرا که در جبهه روی خاک و ریگ خوابیده و به آسایش دنیوی خو نکرده ام )) و تا به صبح روی زمین می آساید.

در منزل بسیار نیک اخلاق و نیکو رفتار بود . با خردسالان مهربانی می کرد و با بزرگسالان به احترام رفتار می کرد همواره همه را به صبر دعوت می کرد . جمله ای از خودش به یادگار مانده که می فرمود : (( صبر را پیشه خود کنید که صبر در راه ا... شما را مانند آهن ذوب کرده و در برابر حوادث سخت می کند  )). شهید ما در عملیات بدر در شرق رودخانه دجله (حد فاصل بین قلعه ی صالح تا الفرقه) و با رمز یا فاطمه الزهرا ء(س) شرکت داشت و مردانه و دلاورانه با لشکریان بعثی مقابله نمود و در نهایت در تاریخ 63/12/24 به لقاءا... پیوست.

پیکر پاک و مطهرش در بهشت زهرا قطعه 27 ، ردیف اول به خاک سپرده شد.

روحش شاد

و اما چند سطری هم از وصیتنامه این برادر شهید بخوانیم که شاید عبرتی باشد و نکات اخلاقیش را سر لوحه زندگی خویش گردانیم :

(( ما در انتظار رویت خورشیدیم))

(امام خمینی)

                                                                                                                                                      

نظر شما