مجموعه آل محمد

شنبه  09  فروردین
1393-08-01
شهید غلامعلی صمدی
سالروز شهادت شهید بزرگوار غلامعلی صمدی را گرامی میداریم.

زندگينامه شهید غلامعلی صمدی
 

تاریخ تولد : 1332

تاریخ شهادت: 1361/6/9

شهید غلامعلی صمدی فرزند اروجعلی به سال 1332 در شهرستان مراغه و در خانواده ای متدین و مستضعف دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدائی را در زادگاهش گذراند و در سن 15 سالگی به تهران عزیمت کرد و در یک کارگاه جوشکاری به کارآموزی و کار پرداخت. پس از پایان خدمت سربازی مجددا به جوشکاری و آهنگری ادامه داد. با اوجگیری انقلاب اسلامی ، فعالانه به آن پیوست و ضمن شرکت در راهپیمائیها و تظاهرات میلیونی مردم در پیروزی انقلاب کوشید. پس از هر درگیری به اولین مرکز اهداء خون می شتافت و با اهدای خون خود جان مجروحان زیادی را از مرگ نجات می داد. روزهای حماسه آفرین 21 و 22 بهمن را در مبارزه رو در رو با مزدوران گارد شاهنشاهی گذراند و شجاعانه سینه اش را سپر گلوله های رژیم وابسته نمود.

پس از پیروزی انقلاب مغازه میوه فروشی کوچکی در جنوب منزلش دائر کرد و به بسیج مستضعفین مسجد احمدیه پیوست. شبها به پاسداری از حریم اسلام می پرداخت و در مراسم عبادی و سیاسی و مجالس گوناگون از جمله نمازهای دشمن شکن جمعه و دعاهای کمیل و راهپیمائیها شرکت می جست و هرگز از بهره گیری از کلاسهای عقیدتی غافل نمی شد.

همزمان با یورش وحشیانه ارتش عراق به خانه مقدس میهن اسلامی مشتاقانه خواستار عزیمت به جبهه های نبرد حق علیه باطل شد اما از آنجا که برادرانش در جبهه بسر می بردند و او نیز خانواده ای را تحت تکلف داشت قرار بر آن شد که پس از بازگشت برادرانش او نیز به جبهه برود.

نحوه شهادت :

روز هشتم شهریور 1361 حدود ساعت 9 صبح دو نفر از عوامل منافق ، صرفا به این علت که عکس هائی از حضرت امام (ره) و مسئولان جمهوری اسلامی در میوه فروشی نصب شده بود، وارد مغازه می شوند و یکی از آنها لحظه ای پس از ورود 2 تا 3 گلوله  به سمت شهید شلیک می کند و متواری می شود. غلامعلی صمدی نیز بدین ترتیب به آرزوی دیرینه اش می رسد و شهد شیرین شهادت را می نوشد.

شهید صمدی شهادت را در مقابل گلوله های رژیم مزدور پهلوی در یوم الله 22 بهمن می جست و سپس در پی گم گشته اش مشتاق رفتن به جبهه های نبرد نور علیه ظلمت بود و عاقبت به دست عمال ریاکار در پشت جبهه به آن دست یافت و پیکر این شهید گرانقدر بهشت زهرای تهران د رقطعه ی 26 ردیف 70 ، مزار 4 به خاک شرده شد. 

نظر شما