مجموعه آل محمد

شنبه  09  فروردین
1393-08-03
 شهيد قادر موسي شعار
سالروز شهادت شهید بزرگوار قادر موسي شعار را گرامی میداریم.

زندگینامه شهيد قادر موسي شعار

تاریخ تولد : 1348

تاریخ شهادت : 73/7/24

شهید موسی شعار فرزند مرحوم صالح در سال 1348 در تهران پا به عرصه جهان نهاد و با آمدنش اطرافیان را غرق در شادی و نشاط نمود. پدر نام مبارک قادر را بر وی نهاد.

از کودکی نور ایمان در قلبش متبلور بود. در سال 1355 جهت تحصیل دانش راهی دبستان شد و پس از طی دوره ی راهنمایی در سن 15 سالگی دوران متوسطه را آغاز کرد. در فکر ادامه راه برادر بود و اینچنین رفتن را به سوی الله پسندیده تر از هر راه یافته بود این بود که برای اولین قدم زمانی که تازه شرایط سنی عضویت در بسیج را پیدا نموده بود در بسیج ثبت نام کرد و با شرکت در بسیج در دل شب به پاسداری از میهن اسلامی پرداخت و چه شب هایی را که در این راه به صبح رسانید ولی عضویت در بسیج و پاسداری در شب او را ارضا نمی کرد و در فکر ادامه راه برادر بود تا اینکه از طریق بسیج به جبهه اعزام شد و پس از اتمام دوران آموزش دتر اهواز آماده رفتن به خط مقدم شد. در مدت بعد از آموزش تا اعزام به خط، در وجودش احساس عجیبی داشت و این احساس سخت او را به خود مشغول نموده بود حتی این موضوع را با یکی از آشنایان و همسنگران خویش در میان گذاشت ، آری او داشت آماده رفتن به سوی حق می شد.

بالاخره پس از چند روز به خط مقدم اعزام شد و در صبح روز 73/7/24 برای باز نمودن معبر در میدان مین به همراه دو تن از همرزمانش وارد میدان مین شد و در اثر انفجار یک مین قادر به سختی زخمی می شود و فورا برای درمان به عقب برده می شد، در راه ذکر یا حسین و الله اکبر را بر زبان داشت و پس از مدت کوتاهی روح قادر به ملکوت اعلی پیوست و به فیض شهادت نائل آمد .

و چه نیکو رفتنی که در دم آخر نام مبارک حق تعالی و سرور شهیدان را بر زبان داشت و این مقام و مرتبه جهادگران و دنباله روان ابا عبدالله الحسین (ع) است و چه زیبا گفت شهید مظلوم دکتر بهشتی که                                

  به آمریکا بگوئید ما عاشق شهادتیم ، هیچ شنیده اید عاشقی را از معشوق بترسانن

ما با داشتن اینچنین عاشقانی هرگز شکست نخواهیم خورد و پیروزی با ماست، قادر را در روز محشر خواهیم دید در آن عالم با همان بدن زخمیش همراه با ابا عبدالله (ع) و همراه با هزاران هزار شهیدی که هرکدام با حالت خاصی در آن روز ظاهر می شوند یکی دست در بدن ندارد یکی پا و سر ندارد و همه به همان نحوی که به شهادت رسیده اند به سوی بهشت موعود می روند و آنوقت است که ما حسرت می خوریم که در میان آنها نیستیم و چرا راه آنان را در زندگی انتخاب ننمودیم، آری آن وقت است که به حال خودمان گریان می شویم و دیگر حسرت و ناله سودی به حالمان ندارد.

(( والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته)) 

گالري عكس شهيد قادر موسي شعار

نظر شما