مجموعه آل محمد

سه شنبه  29  بهمن
1393-08-06
شهيد احمد حكم آبادي
سالروز شهادت شهید بزرگوار احمد حكم آبادي را گرامی میداریم.

زندگینامه شهید احمد حکم آبادی

تاریخ تولد: 1338

تاریخ شهادت : 1366/3/20

شهید احمد حکم آبادی فرزند محمد حسین در سال 1338 متولد شد. او جوان برومندی گردیده بود که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید. شرحی از فعالیتهایش را در دوران انقلاب از دفتر خاطراتش نقل می کنیم :

(( ابرهای تیره و تار آسمان ایران با رهبری امام گرانقدرمان خمینی بت شکن کنار رفت و زندگی مردم ما چهره ای دیگر گرفت. آری یادم می آید شب بعد از 22 بهمن 57 شب بسیار سردی بود و من به اتفاق چند تن از برادران از جاده ی دماوند ، قپان تهرانپارس پاسداری می نمودیم و ماشینهای مشکوک را بازرسی می کردیم . بعد منتقل شدیم به چهارراه شیرمرد در خیابان گلبرگ. یادم می آید شبها مادرهای مهربان برایمان غذا و شیرداغ می آوردند و به این ترتیب ما را یاری می دادند. بعد به کمیته ی هفت حوض جنب مسجد النبی رفتیم و اواخر سال 58 بما گفتند بیایید دایم بشوید تا به شما کارت شناسایی بدهیم. پاسداران کمیته بدون دریافت کمترین حقوقی از انقلاب اسلامی دفاع می کردند، شبی نبود که خبر شهادت تعدادی از آنها را بواسطه ی هجوم ماموران ساواک نشنویم . یک شب در خیابان نظام آباد به یکی از سنگرهای نگهبانی ما حمله کردند و یکی از برادران را به شهادت رساندند که با دفاع جانانه ی ما تعدادی از آنها به درک واصل شدند در آن سوز و سرما با کمترین امکانات از اسلام و انقلاب دفاع نمودیم و اندک بودند کسانی که در لباس انقلابی به انقلاب خیانت می کردند که آنها هم شناسایی و تصفیه شدند . اما به هر صورت سوالی که برای من مطرح است این است که آیا نمی شود در ارگانها و نهادهای انقلابی قانون از کجا آوردی را به اجرا در آورد؟))

این پاسدار رشید که فردی مومن و متعهد، پیرو سالار شهیدان و عاشق انقلاب و امام بود سرانجام از طریق کمیته ی انقلاب اسلامی عازم جبهه گردید و در عملیاتی که لشکر 28 روح ا... در منطقه ی شلمچه داشت در تاریخ 66/3/20 با شهادت در راه خدا روحش به سوی ملکوت اعلا پرواز کرد. آرامگاه این شهید گرانقدر در بهشت زهرا قطعه 29 است. 

نظر شما