مجموعه آل محمد

پنجشنبه  30  آبان
1393-08-10
شهید حسن حقیقی
سالروز شهادت شهید بزرگوار حسن حقیقی را گرامی میداریم.

زندگینامه شهید حسن حقیقی

تاریخ تولد : 1326

تاریخ شهادت : 61/3/18

شهید حقیقی فرزند محمد در سال 1326 در شهرستان گلپایگان و در خانواده ای متدین دیده به جهان گشود و در محیط مذهبی خانواده با اسلام پیوندی ناگسستنی برقرار کرد و تحصیلات خود را تا نهم دبیرستان در زادگاهش ادامه داد و به علت وجود مشکلات تحصیلی در روستاها مجبور به ترک تحصیل شد و برای استخدام در ژاندارمری وقت به تهران آمد. در جریان انقلاب نیز جزء مبارزین علیه رژیم بود پس از پیروزی انقلاب به پاسداری در مسجدالنبی نارمک پرداخت و به سبب توانائیهای فراوان و صداقتی که در کارهای او بود به سرپرستی پاساران همان مسجد انتخاب گردید. به دنبال تاسیس دایره مبارزه با مواد مخدر از سوی حجه الاسلام خلخالی به سمت سرپرستی دایره مبارزه با مواد مخدر شرق تهران منسوب گردید و این مسئولیت را با لیاقت و کاردانیهای شایسته ای عهده دار بود.

پس از آغاز جنگ تحمیلی با حضور مستمر در جبهه ها و همچنین اعزام نیرو و تحویل هدایای امت ایثارگر به جبهه نقش موثری داشت. سپس به دنبال تایید از سوی حجه الاسلام مهدوی کنی بعلت سوابق و توانائیهایش به مسئولیت تشکیل و سازماندهی نیروی ذخیره کمیته انقلاب اسلامی تهران برگزیده و بدنبال آن مسجد آل محمد (ص) آغاز گردید و در این مسئولیت نیز همچون سایر فعالیت ها توانست منشاء خدمات و تاثیرات فراوانی گردد.

فعالیتهای گسترده شهید حقیقی باعث گردید تا دشمنان قسم خورده اسلام چندین بار قصد ترور ایشان را کنند و او علیرغم همه ی خطراتی که تهدیدش می کرد همچنان به فعالیتهایش ادامه می داد و لحظه ای از پا ننشست در اواخر عمر احساس عمیقی به او دست داده بود و یقین داشت به زودی شهید خواهد شد.

در تاریخ 61/3/18 در شب نیمه/ شعبان از سفری که به جمکران قم رفته بود نیمه های شب به منزل باز می گردد و پس از اقامه نماز صبح مختصری به استراحت می پردازد حدود ساعت 7 صبح سه نفر از منافقین به درب منزل وی آمده و خود را از همکاران و مامورین نظامی معرفی می کنند و به محض اینکه شهید به درب منزل می آید او را در کنار سه  فرزند و همسر باردارش آماج گلوله های خود قرار داده و هراسان می گریزند و به این ترتیب لاله ی خونین دیگری به گلستان شهیدان ایران و اسلام اضافه می گردد. پیکر پاک و مطهرش در بهشت زهرا در قطعه 26 ردیف 3، شماره 21 به خاک سپرده شد.                                        

     روحش شاد باد

نظرات

محسن حقیقی :
1393-11-29 10:40
با سلام و با تشکر
لطفا اصلاح فرمایید " ایشان در کنار سه فرزند و همسر باردارش درب منزل به شهادت رسیدند"

نظر شما