مجموعه آل محمد

چهارشنبه  30  بهمن
1393-08-18
شهید علی اشکور وکیلی
سالروز شهادت شهید بزرگوار علی اشکور وکیلی را گرامی میداریم.

زندگینامه شهید علی اشکور وکیلی

تاریخ تولد : 1344/1/25

تاریخ شهادت : 1362/1/24

در بهاری دل انگیز  و در 25 فروردین ماه سال 1344 در روستای کوچک و دور افتاده ی کلایه اشکور کودکی چشم به جهان گشود که نامش به یاد مقتدایش ، علی گذاشتند . حدود ده ماه از زندگی این مولود تازه نگذشته بود که سختی معیشت و گرفتاریهای زندگی باعث گردید این خانواده مستضعف عازم تهران شوند . شروع به کار آقای .... در یک کارخانه با حقوقی اندک موجب شد تا حدودی بر سختیهای زندگی غلبه نماید و ده سال طول کشید تا سر پناهی برای خانواده ساخته شود و کانون آن گرمی تازه ای بگیرد. مادر این شهید گرانقدر نیز با تحمل سختی و صبر در قبال مشکلات و تدبیر و چاره اندیشی و بکارگیری قناعت در زندگی بار سنگین مسئولیت اداره ی خانه و تربیت فرزندان را بنحو احسن انجام دادند.

علیرغم همه ی نارسائی ها و مشقات ، علی که اینک نهال نوپائی بود به مدرسه فرستاده شد و مدارج آموزشی را تا ورود به هنرستان طی کرد در این دوران بود که ایشان همپای سایر نیروهای حزب ا... با جدیت تمام در مبارزات مردمی علیه رژیم شاه شرکت داشتند . پس از پیروزی انقلاب نیز این تلاشها نه تنها فروکش نکرد بلکه با شدت بیشتری در حفظ دستاوردهای انقلاب ادامه یافت. در سال چهارم هنرستان ، این بسیجی دلاور به همراه  دیگر همرزمانش به تاریخ 61/11/12 راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید ، هنگام رهسپار شدن به جبهه می گفتند، (( من عاشق شدم و رفتم و امیدوارم که همه ی مردم هم عاشق الله و جبهه ها شوند )) خبر شهادت این سرباز امام زمان (عج) در تاریخ 62/1/24 به خانواده گرامی اش رسید و آنگونه که خود می خواست ، بستگانش با آغوش باز و با افتخار آن را دریافت نمودند.

یاد این بسیجی والامقام هرگز از خاطرمان محو نخواهد شد و وصایای او را چراغ راه خود خواهیم ساخت. انشاا...

 

نظرات

حسن اشکور وکیلی :
1393-09-17 19:50
با سلا م و عرض خدا قوت خدمت شما ، بنده از بستگان نزدیک این شهید بزرگوار هستم و به صورت تصادفی متوجه این وبلاگ شدم و از زحمات شما عزیزان در جهت پیروی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا تقدیر و تشکر می کنم.
اشکور وکیلی :
1393-09-18 09:36
ممنون هستیم ازینکه یادو خاطره شهدا را زنده نگه میدارید
یاعلی

نظر شما